Biz, toplum sağlığını dikkate alarak, üretim için gerekli yasal prosedürleri ve güncel teknolojileri uygulamak suretiyle "Free Range" (Serbest Dolaşan Tavuk) Çiftliği sisteminde yumurta üreten genç bir firmayız. Amacımız kurumlara ve nihai tüketicilere sağlıklı ve taze yumurta sunabilmektir.

Üretim Tesislerimiz

Çiftliğimiz Seferihisar/İzmir Belediyesi tarafından ruhsatlandırılmış olup, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından işletme tescil belgelidir. Üretim tesislerimizde yemleme, su, ve havalandırma sistematik olarak yapılmaktadır. Tesislerimizde havalandırmaya, periyodik temizliğe, dezenfektasyona ve hayvan sağlığına önem verilmekte olup, verimin artırılması adına tavuklara herhangi bir yöntem uygulanmamaktadır.

Çiftliğimiz, İzmir’in Seferhisar ilçesine bağlı Ulamış Mahellesinde, 4799 metre karelik alan üzerine kurulmuştur.

Kümesimiz otomatik yemleme ve sulama teknolojisi ile donatılmış olup, ihtiyaç duyulan fonksiyonel bakım yönetim araçlarına sahiptir. Kümesimiz tamamı çevre denetimli kapalı alan şeklindedir. Modern teknolojinin kullanıldığı kapalı kümesimizde hijyen koşullarına dikkat edilmek suretiyle yetkili personel aracılığıyla folluklardan yumurta toplanmaktadır.

DEDE FARM çevre bilinci ve duyarlılığına yeterince önem vermekte olup, çevresel risklerin minimize edilmesi anlamında doğa dostu bir kuruluştur.

Üretim Yöntemimiz

Tavuklarımız, Türkiye koşullarına en iyi seviyede adapte edilmiş High Line cinsi olup, günlük yaşamlarının önemli bir kısmını açık havada ve uygun bitkilerin ekili olduğu geniş bir alanda özgürce gezinerek, beslenerek, güneş ışığından azami seviyede (16 saat dışarıda bulunarak) yararlanarak, oksijen ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayarak geçirmektedir. Yumurtanın besleyici değerinin gerektiği gibi olması adına tavuklarımız için bitkisel yemlerden oluşan dengeli bir beslenme programı da uygulanmaktadır. Üretim açısından kümes temizliğine, periyodik veteriner kontrolüne, kümes içi havalandırmaya özel önem verilmektedir. Tavuklarının yumurta verimliliğini artırmak adına herhangi bir zorlayıcı yöntem uygulanmamaktadır. Tavukların serbestçe gezinerek doğal bir ortamda beslenmesini de içeren üretim yöntemi genel olarak "Free Range" (Serbest Dolaşan Tavuk) Çiftliği olarak adlandırılmaktadır.