Ürünlerinizin Fiyatı Nasıl Belirlenmektedir?

Ürünlerimizin fiyatları kaliteden ödün vermemek kaydıyla, maliyetlerimizin elverdiği ölçüde mümkün olduğu kadar düşük bir şekilde belirlenmektedir. Kargoya verilen siparişlerinizle ilgili hasar, bozulma ve  kırılmayı engelleyebilmek adına “özel ambalaj” kullanılmaktadır. Özel ambalaj ve kargo ücreti toplam fiyat içinde önemli bir yer tutmaktadır.

Ambalajda Yumurtalara Zarar Verebilecek Nitelikte Hasar Bulunması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Ambalajda hasar bulunması durumunda kargoyu getiren görevliden ambalajı teslim almayınız ve söz konusu görevliden bir tutanak düzenlemesini talep ederek bu tutanağın bir fotoğrafını veya suretini bize  info@dedefarm.com e-posta adresi aracılığıyla iletin.  Ücretsiz olarak yeni bir sipariş adınıza gönderilecektir.

Para-Puan Uygulamanızın Bana Ne Faydası Var ve Sistem Nasıl işliyor?

Para-Puan uygulamamız çerçevesinde isterseniz sitemizden alışveriş yaparak veya isterseniz alışveriş yapmadan sitemizi bir arkadaşınıza önererek Para-Puan kazanabilirsiniz.

Sitemizden yapacağınız alışverişin toplam tutarı 100 TL’ye ulaştığında, her 100 TL’lik alışverişiniz karşılığında 5 TL Para-Puan kazanabileceksiniz. Kazanmış olduğunuz bu Para-Puan’ları dilediğiniz zaman yine sitemizden yapacağınız alışverişte kullanabilir ve siparişlerinize daha düşük bir bedel ödeyerek kavuşabilirsiniz.

Sitemizde alışveriş yapmadan, sadece bize bir arkadaşınızı önermek suretiyle de Para-Puan kazanabilirsiniz. Ancak bunun için gerekli bilgileri sistemimize girmek suretiyle önermiş olduğunuz arkadaşınızın  sitemizi ziyaret ederek en az bir defa 30 adetlik yumurta siparişi vererek alışveriş yapması gerekmektedir. Bu koşul çerçevesinde önereceğiniz her arkadaşınız için bir defaya mahsus olmak üzere yine 5 TL’lik Para-Puan kazanabilir ve bu Para-Puan’ları sitemizden yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Üretim İçin Gerekli Ruhsatlar ve İzinleriniz Var Mı?

Çiftliğimiz, Seferihisar/İzmir Belediyesince ruhsatlandırılmış olup, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca söz konusu Bakanlığın daha sağlıklı ve kaliteli üretim yapılmasına yönelik “İyi Tarım Uygulaması” kapsamına girmek üzere gerekli çalışmalar başlatılmış olup, kısa süre sonra “İyi Tarım Uygulaması” belgesi de alınacaktır.

“İyi Tarım” Belgeli Olarak Üretim Yapmak Ne Demek? Bunun Tüketiciye Faydası Nedir?

İyi Tarım Uygulamaları, özetle; çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılarak doğal kaynakların korunmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda İyi Tarım Uygulamaları, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliğini sağlamaktadır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı global gelişmelere kayıtsız kalmayıp İyi Tarım Uygulamaları Yönetmeliğini yayınlamıştır.

 İyi Tarım uygulamaları yönetmeliği ilk olarak 08.09.2004 tarih ve 25577 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.İyi Tarım Uygulamaları yönetmeliği daha sonra 7 Aralık 2010 tarihinde revize edilerek daha kapsamlı bir standartlar bütünü halini almıştır.

İyi Tarım Uygulamaları Tehlike Önleme , Tehlike Analizi ( HACCP) Zararlılarla Entegre Mücadele ( IPM ) ve Entegre Ürün Yetiştiriciliği ( ICM ) ilkelerini baz alarak , çiftçilikle ilgili metotların ve teknolojilerin sürekli gelişmesini destekler.

İyi Tarım Uygulamaları bitkinin toprağa ekiminden önceki süreçten işlenmiş nihai ürün sürecine kadar sertifikalandırılmış tarımsal Ürünün tam üretim sürecini kapsar.Ayrıca;Gıda Güvenliği, Hayvan Refahı, Çevre Koruma ve İşçi Sağlığı,Güvenliği ve Refahı konularını da kapsar.

İyi Tarım Uygulamaları;Çevre ,insan ,havyan sağlığına zarar vermeyen bir üretimin yapılması ,doğal kaynakların korunması ,tarımda izlenelebilirlik ve sürdürebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan tarımsal üretim şeklidir.

İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürünün;Kimyasal,fiziksel,mikrobiyolojik kalıntılar içermediği, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan,işçi ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği anlaşılır.